Zonfo
-
Mevr Stijnman
GOEDE SPULLEN VOOR SCHAPPELIJKE PRIJS EN SNEL GELEVERT
-
Stokkie
Mooie producten voor een prima prijs!
-
Hoe beoordeel je Zonfo?
-
Ben. Lubbers.
Mooie rolator.
-
Jantje Vosdingh
Geweldige service, Duidelijk in gestelde vragen Vriendelijke antwoorden
-
Theo Sanders
na tel contact goede uitleg wat ik wilde weten.
-
A.M. Egdom-van Wilsum
Ik wilde iets terugsturen. Gebeld hoe. Moet zelf doos kopen om retour te sturen,, is geen reen retourlabel, moet zelf retourkosten betalen. Zou fijn zijn als dat wordt vermeld. Overige delen van de bestelling zijn helemaal ok.
-
IndoClan
Geweldige service
-
Aikb.
Zeer snelle levering van een mooie betaalbare rollator
-
Anky Benavente
Fijn wagentje, goed draagbaar.
-
C.F Gummels
Snelle levering en de prijs is ook redelijk.
-
van der Linden
In Houten gekocht, vriendelijke man, goede uitleg.
-
Peter
Levering was heel snel
-
Olga Gosselink-Kwak
Prima.
Voldoet aan de beschrijving.
-
Albert Hoedemakers
Snel besteld, en snel geleverd!
-
H Van den Oudenalder
Prima rollator en een deskundig advies voor ee nette prijs.Aanrader!!!!!
-
Bert Maaswinkel
Snel geleverd.
-
Mirjam Liesker
Top rollator
-
Mevr Klein
Wij wachten al sinds donderdag 9.10.25 op de Carbon-Rollator… hebben dan gezegd -vrijdag 10.10 komt t! Ook vrijdag is de rollator NIET geleverd! Zaterdag ook NIET… nu maar hopen dat de rollator maandag komt! Mijn moeder heeft t een rollator dringend nodig! Ik vind t héél treurig dat wij GÉÉN BERICHTEN meer hebben gekregen WAAROM de rollator NIET is geleverd en WANNEER de rollator werkelijk geleverd wordt! De rollator hebben we al in vooruit betaald! Wel treurig dat we GÉÉN MELDING MEER GEKREGEN HEBBEN! T is nu alléén maar afwachten!!! Slechte service
Antwoord van ZonfoBeste klant, zoals ook besproken met u was het niet eenduidig duidelijk wanneer de rollator leverbaar zou zijn. We hebben aangegeven dat het op z'n vroegst 10 oktober zou zijn, maar helaas is er wat vertraging opgelopen. We hebben u hierin altijd pro-actief geïnformeerd, maar in dit geval was er simpelweg niet iedere dag nieuwe informatie. We hopen dat u inmiddels veel plezier heeft van de rollator!
-
Han Pabst
Ik kreeg er 2.
Antwoord van ZonfoBeste klant, het klopt inderdaad dat u 2 rollators heeft ontvangen door een systeemfout aan onze kant. Deze fout hebben we, zoals u weet, inmiddels opgelost. Excuses voor het ongemak!
-
carla borg
de levering was er al na 1 dag