Robotime Nederland
-
Harm Wiersma
Ben niet fysiek in de winkel geweest maar online besteld, snel geleverd, als ik een keer in Arnhem ben ga ik er zeker langs
-
Renske van der Bij
Top!!
-
Hoe beoordeel je Robotime Nederland?
-
Eric
De mechanical Orrey was niet meer beschikbaar in de shop. Eén mailtje en er is er voor mij één toegevoegd uit de winkel. Wat een service! En één dag later was hij al binnen, zelfs in de drukke decembermaand. Ik ben heel tevreden.
-
K
Heel snel gestuurd en geleverd
-
Paul Venus
Snelle levering, kon meteen aan de slag
-
Hanke
Snel geleverd
-
Hannie Van den Brink
Waauw, flabbergasted van de cuckoo clock, jammer dat hij al bijna klaar is 😁
-
Bernd Vos
Snelle service
-
Monique
Zeer snelle levering. Ziet er goed uit.
-
Irma
Gemakkelijk te bestellen, komt snel aan, kon korting bon gebruiken, goed verpakt.
-
aad de jongh
In een woord geweldig
-
Alex Eggermont
Alles keurig geleverd en zeer duidelijke tekeningen.
-
Robotime
Mooie winkel en best snel verstuurd alleen postnl is wel een drama, leveren na veel vijfen en zessen uiteindelijk zelf moeten halen.Na div. klachten en 3 dagen wijziging bezorging.bezorger wilde het niet afgeven aan buren.
-
Nancy Heymans
Snelle levering, netjes op de hoogte gehouden over levering.. Leuke Dust cover met voorin een deurtje, wat zeer handig is..
Zo in mekaar gezet..
Zeer tevreden... -
Imelda Van den Rul
mooi en goed
-
Hans Wagemaker
Snelle service
-
Paula Kooi
Mooi op tijd geleverd.
-
Sandra Sterenberg
De site van Robotime is overzichtelijk en duidelijk, bestellen is simpel. Ik had de producten weer snel in huis, net als alle eerdere bestellingen die ik geplaatst heb. Het is altijd genieten om de kwalitatief goede knutselprojectjes in elkaar te zetten.
-
Rosella van Veen-Sappa
In verband met een bestelling probeer ik nu al 1,5 week contact te krijgen met de juiste persoon/afdeling, maar ondanks meerdere malen de belofte dat ik word teruggebeld....helemaal niets. Ook de mail word niet beantwoord. Zéér slechte service!!!!
Antwoord van Robotime NederlandGoedemorgen Rosella. Zoals ook via de mail aangegeven, wij weten niet wat het probleem is. Ik keek net nog een keer, PostNL geeft op dit moment aan dat je het pakketje op 11 december op het afhaalpunt hebt afgehaald. Ik zal je zodadelijk nog eens mailen, als je even een berichtje terugstuurt met wat het probleem is dan kunnen we proberen het op te lossen. Dank je wel!
-
SM
Vrij eenvoudige bestelprocedure, goede communicatie en snelle verzending !